En Ucuz Vps Server Digital Ocean
digital ocean vps

En Ucuz Vps Server Digital Ocean

Aylık 10 TL, 20 TL gibi uygun fiyatlara kaliteli vps server makine sahibi olmak istermisiniz ?

Digital Ocean yurt dışında Amerika, Hollanda, Singapor ülkelerinde bulunan makinelerinden uygun fiyatlara Vps server kiralıyor. Bu firmanın kaliteli hizmeti yanı sıra henüz geçmişi olmasa da şu gün itibaren kullanıcılarının  1,340,092 vps server  kiraladığını ana sayfasında görebiliyoruz.

Türkiye’ye yakın olarak Amsterdam (Hollanda) server tercih etmenizi tavsiye ederiz yaklaşık (70ms) ping farkı vardır. Arama motorları lokasyon yönelik sonuçlar ortaya çıkarttığı için yabancı dil destekli projelerinizi yurt dışı serverların da değerlendirip denemenizi öneririz.

Digital Ocean Vps Server Özellikleri
512MB / 1 CPU 20GB SSD DISK 1TB TRANSFER (Aylık $5 – Saatlik $0.007)

1GB / 1 CPU 30GB SSD DISK 2TB TRANSFER (Aylık $10.00 – Saatlik $0.015)

2GB / 2 CPUS 40GB SSD DISK 3TB TRANSFER (Aylık $20.00 – Saatlik $0.030)

4GB / 2 CPUS 60GB SSD DISK 4TB TRANSFER (Aylık $40.00 – Saatlik $0.060)

8GB / 4 CPUS 80GB SSD DISK 5TB TRANSFER (Aylık $80.00 – Saatlik $0.119)

16GB / 8 CPUS 160GB SSD DISK 6TB TRANSFER (Aylık $160.00 – Saatlik $0.238)

Digital Ocean Nasıl Üye olunur ?
Buraya tıklayıp kayıt olma sayfasına giriniz.

Digital Ocean Ödeme Planı nasıl oluyor ?
Saat başı ücret olarak temin edilir. Bir makine oluşturdunuz (droplet) aylık bedeli 5$ ise bunu saate başı 0.02 cent gibi değerlendirip ay sonu toplam 5$ ‘lık hizmet almış oluyorsunuz.

Digital Ocean vps server yükseltme nasıl oluyor ?
Kurmuş olduğunuz droplet server sonucunda 5$ lık hizmeti 10$ yükseltip makinenin alan ve ram hafızasını yükseltmek istiyorsanız Digital Ocean yönetim panelinde “Droplets > (server adınız) > Power > Power Off” bölümüne girip “Power Off” tuşuna bastıkdan sonra vps makinesini kapatmış oluyorsunuz. Sonra paketinizi Edit tıklayıp yükseltebilirsiniz. İster ram, ister işlemci ister alan hepsine müdahale edebilirsiniz.

Digital Ocean ödeme seçenekleri
Kredi kartı, paypal 2 tür ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Ekstra masrafı yoktur aldığınız hizmet 5$ ise kredi kartınızdan, paypal hesabınızdan o kadar ücret kesilir.

Digital Ocean referans üyelik
Eğerki bu hizmeti beğenip bir başkasıyla paylaşmak isterseniz hesabınıza kredi olarak her referans başına 10$ yansıtılır.

Digital Ocean Hizmeti nasıl bilirsiniz
Yaklaşık 6-7 ay kullanım sonucun da hiç bir problem yaşamadığımızı herkese bildirmek isteriz. Gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Digital Ocean WHM Panel ve CPanel lisansı
Oluşturmuş olduğunuz server (droplet) 2 hafta içinde ücretsiz trial deneme versiyon whm cpanel kullanmanıza müsade ediyor sonraki gerek duyduğunuzda panel için 1 aylık lisans ücreti ortalama 25$.
Buna sizin ihtiyacınız yok 2 hafta içinde istediğiniz kadar siteyi serverınıza kurup gerekli ayarlar cpanelden yapıp (sql veri tabanınız) log kayıtları vs.. sonrasında cpanel ile işiniz kalmıyor.


Benzer Yazılar